Uran: Asymetrická příležitost na nepopulárním trhu

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Původně jsem v září 2021 v rámci širšího zkoumání uranového tématu vytvořil úvodní analýzu YCA, která mě z celého sektoru zaujala nejvíc.  YCA jsem označil za méně rizikovou hru na uranové téma ve srovnání s těžaři, kteří sice nabízejí větší moment, ale také nesou větší riziko poklesu, protože jsou spojeni s rizikem vývoje, těžby, opětovného spuštění a/nebo zpracování. Naproti tomu YCA pouze drží samotnou fyzickou komoditu uranu a neprovozuje doly ani neprovádí průzkumné či vývojové aktivity. Proto se domnívám, že nabízí nejjednodušší a nejméně rizikový způsob, jak hrát základní téma, a zároveň nabízí asymetrické, několikanásobné výnosy, pokud se teze naplní.

Pro přístup k našemu prémiovému obsahu musíte být členem Centů- zaregistrujte se!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Podobné články

Prémiové analýzy

Výrobce zařízení pro výrobce čipů – ASML

Nedostatek polovodičů přitáhl v posledních dvou letech velkou pozornost k dodavatelskému řetězci výroby čipů. Dnes se blíže podíváme na společnost ASML, která vyrábí zařízení pro výrobu čipů. Společnost ASML včera oznámila své výsledky za 4. čtvrtletí.

Prémiové analýzy

Servicer Nelnet Inc.

Minulý čtvrtek se Lukáš podíval na společnost Nelnet (NNI), která se zabývá obsluhou studentských půjček. V prostředí potenciálního růstu úrokových sazeb dal Lukáš akciím rychlé hodnocení “zajímavé”. Dnes jsme se tedy podívali blíže. Přehled společnosti Nelnet, Inc. (NNI) je společnost se sídlem v Lincolnu ve státě Nebraska, která se zaměřuje na produkty a služby související se vzděláváním…